PIGMiUR

Przejdź do

Wyszukiwarka

Wersje językowe

Aktualności

 • Dostępne są już formularze zgłoszeniowe na MAZURSKIE AGRO SHOW 2017 OSTRÓDA. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń do dnia 16 grudnia (termin objęty rabatem).
 • Mazurskie AGRO SHOW 2017
  Zbliża się kolejna edycja wystawy Mazurskie AGRO SHOW Ostróda. W dniach 11-12 lutego 2017 ponownie zapraszamy do Ostródy na trzecią już edycję imprezy. Już wkrótce na stronie zostaną umieszczone formularze zgłoszeniowe.
 • Magazyn Rolniczy realizowany podczas wystawy
  19 lutego na antenie TVP1 odbyła się emisja Magazynu Rolniczego, który realizowany był podczas tegorocznej wystawy. Link do programu dostępny jest po rozwinięciu tej informacji.
 • Było Was prawie 40 tysięcy - dziękujemy!!
  Ponad 150 wystawców, setki maszyn, wizyta ministra rolnictwa i rozwoju wsi pana Krzysztofa Jurgiela, program "Tydzień" realizowany w trakcie wystawy, punkty doradcze i informacyjne dla rolników, dziesiątki dziennikarzy, ale przede wszystkim prawie 40 tysięcy rolników - to wszytko miało miejsce w mijający weekend na Mazurskim AGRO SHOW Ostróda 2016.
 • Magazyn tydzień realizowany podczas Mazurskiego AGRO SHOW Ostróda
  Już można obejrzeć magazyn Tydzień, który został zrealizowany podczas tegorocznej edycji wystawy Mazurskie AGRO SHOW Ostróda 2016. Link do programu dostępny jest po rozwinięciu tej informacji.
POLSKA IZBA GOSPODARCZAMASZYN i URZĄDZEŃ ROLNICZYCH

Dział wideo

Odliczanie

11 lutego 2017

dzień rozpoczęcia wystawy Mazurskie AGRO SHOW 2017
 

 

Newsletter

Zamów nasznewsletter informacyjny

Losowe zdjęcie

 • PIGMiUR

Treść strony

Pierwsza edycja Wystawy odbyła się w dniach od 14 do 15 lutego 2015 roku w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Arena Ostróda. Gospodarzem wydarzenia była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Pierwsza profesjonalna wystawa branżowa w północno-wschodniej Polsce została zorganizowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i okazała się sporym sukcesem organizacyjnym. Debiut ARENY AGRO wypadł bardzo dobrze, a wybór zimowego terminu - weekendu w połowie lutego - został oceniony przez rolników i przez wystawców jako strzał w dziesiątkę. Dopisały zarówno pogoda, jak i frekwencja.

Była to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim. Dzięki sprawnemu systemowi liczenia wejść wiemy, że w ciągu dwóch dni imprezę łącznie odwiedziło 18 394 osoby. Warto wspomnieć, że jako PIGMIUR zapewniliśmy wstęp wolny dla wszystkich odwiedzających oraz bezpłatny parking i katalog wystawy. Grupy zorganizowane mogły natomiast liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.

14 i 15 lutego rolnicy tłumnie przybyli do Ostródy, by w przededniu nowego sezonu oglądać ekspozycję i spotkać się bezpośrednio z producentami oraz dealerami maszyn ze swojego regonu. Podczas imprezy, w nowoczesnej hali z bogatą infrastrukturą, na powierzchni 10 000 m2 swoją ofertę przedstawiło ponad 100 wystawców reprezentujących blisko 150 polskich i zagranicznych marek z branży maszyn i urządzeń rolniczych. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie i efektywnie spędzić czas. Rolnicy z zainteresowaniem oglądali różne nowinki rynkowe. Przeprowadzali także - ku ogromnemu zadowoleniu wystawców - owocne rozmowy biznesowe, których efektem były zawierane transakcje i zakup maszyn.

W opinii odwiedzających ARENA AGRO stała się profesjonalną płaszczyzną prezentacji maszyn i urządzeń dla rolnictwa, a jednocześnie impulsem do rozwoju tego sektora gospodarki poprzez wskazanie nowych rozwiązań jemu dedykowanych. Podczas pobytu w Ostródzie swoją fachową wiedzę mógł poszerzyć każdy, kto był zainteresowany aktualnym stanem i kierunkiem rozwoju techniki rolniczej.

W trakcie trwania wystawy rolnicy mieli doskonałą okazję do pogłębienia swojej wiedzy branżowej, poprzez uczestnictwo w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach. Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zorganizowali ciekawe wystąpienia pod tytułem „Zasady przyznawania płatności bezpośrednich w 2015 roku”, skierowane do osób prowadzących działalność rolniczą. Licznie przybyłych rolników najbardziej zainteresowały informacje dotyczące tego z jakich płatności mogą skorzystać w ramach zreformowanych systemów wsparcia bezpośredniego, a także jakie zasady ich przyznawania obecnie obowiązują. Od specjalistów z ARiMR mogli dowiedzieć się czy już dziś spełniają wszystkie wymagania, czy też powinni dostosować swoje działania w gospodarstwie do aktualnie obowiązujących przepisów. Sporą frekwencją cieszyły się też wykłady, zatytułowane „Najlepsze doświadczenia zagranicznych rolników w zakresie wdrażania zazielenienia (greening)”. W trakcie tych seminariów słuchacze posiedli wiedzę, że od 2015 roku wszyscy rolnicy uprawnieni do jednolitej płatności obszarowej zobowiązani będą do realizacji zazieleniania, czyli praktyk rolniczych korzystnych dla klimatu i środowiska. Dowiedzieli się, że w przypadku niespełnienia obowiązku zazieleniania, przepisy unijne przewidują stosowanie sankcji - zwłaszcza poprzez zmniejszenie kwoty płatności. Zapoznali się również z popularnymi sposobami wdrażania zazieleniania, jakie stosuje się w krajach rozwiniętych rolniczo, takich jak Francja, Niemcy, Szwecja czy Dania.

Nie ulega wątpliwości, że pobyt na tegorocznej ARENIE AGRO dla wielu rolników był inspiracją dla wymiany poglądów, unowocześnienia gospodarstw i produkcji rolnej oraz nawiązywania trwałych kontaktów biznesowych z regionalnymi dealerami maszyn.

"Cieszę się, że Polskiej Izbie Maszy i Urządzeń Rolniczych udało się z sukcesem wprowadzić na rynek nową profesjonalną wystawę dedykowaną naszej branży. ARENA AGRO OSTRÓDA ma z pewnością ogromny potencjał rozwoju! Dołożymy wszelkich starań w przyszłości, żeby kolejne edycje tej imprezy były jeszcze lepsze i bogatsze w ofertę maszyn i urządzeń rolniczych. Liczymy na to, że zadowoleni wystawcy i rolnicy będą do nas wracać. W imieniu organizatora serdecznie dziękuję wszystkim za to, że tak licznie byli tutaj z nami w ten zimowy, słoneczny weekend!" - mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMIUR.

Kolejna edycja wystawy ARENA AGRO odbędzie się w Ostródzie już za rok, również w lutym. Dokładna data wydarzenia podana będzie wkrótce.

Przejdź do: Zielone AGRO Show Polskie Zboża
Przejdź do: AGRO Show

Nasz profil w serwisie YouTube