PIGMiUR

Przejdź do

Wyszukiwarka

Wersje językowe

Aktualności

 • AGRO SHOW live!
  Zapraszamy do oglądania transmisji video z wystawy na żywo na naszym kanale YouTube!
  https://www.youtube.com/watch?v=-53Kh6wRjDA
 • Aplikacja mobilna AGRO SHOW
  Szanowni Państwo,

  Niestety nie udało sie nam przygotować na czas aplikacji mobilnej na tegoroczna wystawę AGRO SHOW. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie już działać pełną parą.
 • Ścieżka edukacyjna
  To program edukacyjny pomyślany w ramach projektu Firma Przyjazna Edukacji Rolniczej, realizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.
  Po raz pierwszy na AGRO SHOW specjalnie z myślą o uczniach i nauczycielach w piątek 22 września podczas dnia dla szkół, będzie możliwość pogłębienia swojej wiedzy z zakresu mechanizacji rolnictwa. 11 firm specjalnie na tą okazję przygotowało program pokazów, szkoleń, konkursów i innych edukacyjnych aktywności.
 • Lista wystawców i plan wystawy
  Na naszej stronie wstawiliśmy aktualny plan wystawy oraz listę wystawców.
 • Fanpage na Facebook
  Zapraszamy wystaców i zwiedzjących do zaglądania na nasz profil facebooka, gdzie zamieszczamy najbardziej aktualne informacje (link do profilu z boku strony).
POLSKA IZBA GOSPODARCZAMASZYN i URZĄDZEŃ ROLNICZYCH

Dział wideo

Odliczanie

18 września 2017 r.

Start montażu stoisk na AGRO SHOW 2017

Newsletter

Zamów nasznewsletter informacyjny

Losowe zdjęcie

Treść strony

XVIII MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA ROLNICZA AGRO SHOW - PODSUMOWANIE

XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW przeszła już do historii. Impreza – będącą jedną z największych i najważniejszych plenerowych wystaw rolniczych w Europie - odbyła się w dniach 23-26 września 2016 roku na terenie lotniska Bednary w gminie Pobiedziska. Jako Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych z wielką przyjemnością informujemy, że organizowane przez nas wydarzenie zakończyło się pełnym sukcesem!

W tym roku podczas wszystkich 4 dni wystawy pogoda zdecydowanie nam dopisała, dzięki czemu w Bednarach pojawiły się prawdziwe tłumy rolników wraz z całymi rodzinami. Już osiemnasty rok z rzędu pokazaliśmy, że nawet w czasach dość trudnych dla branży rolniczej mogliśmy zorganizować wystawę, której kompleksowość i atrakcyjność docenili zarówno wystawcy, jak i odwiedzający. Wystawę, która zgromadziła całą branżę w jednym miejscu i w jednym czasie. Wystawę, która od lat postrzegana jest jako doskonała platforma do poszerzania wiedzy, wymiany poglądów, kontaktów i doświadczeń, a także jako miejsce owocnych spotkań rolników z firmami i instytucjami związanymi z rolnictwem. Pierwszy jesienny weekend 2016 roku odbył się zatem pod znakiem AGRO SHOW!

Początek jesieni to ważny termin w kalendarzu każdego producenta rolnego. Jest to czas zbiorów oraz pora przygotowania pól pod jesienne i wiosenne zasiewy. Jesień to również okres modernizacji gospodarstw oraz maszyn i urządzeń rolniczych, a także moment na opracowanie wstępnych planów organizacji przyszłego sezonu. To właśnie z tego powodu, na wystawie AGRO SHOW 2016, setki uznanych wystawców zaprezentowało swoje najnowocześniejsze produkty i usługi, a także innowacyjne techniki kultywacji i zbioru. Wielu z nich służyło również fachową poradą oraz pomocą w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu przeznaczonego dla konkretnego gospodarstwa. AGRO SHOW było wspaniałą okazją dla zwiedzających do zapoznania się z nowinkami technologicznymi oraz z aktualną ofertą dla rolnictwa.

NAJWAŻNIEJSZE STATYSTYKI

- na tegorocznym AGRO SHOW wystawiło się prawie 830 firm, w tym 106 wystawców z zagranicy z 20 krajów (m.in. z Litwy, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Indii, Chin),

- w ciągu 4 dni Wystawę odwiedziło ponad 140 tysięcy osób,

- w pokazach maszyn wzięło udział około 12 tysięcy osób,

- zarejestrowanych zostało ponad 300 autokarów grup zorganizowanych,

- powierzchnia wystawiennicza wyniosła około 148 tys. m2 (powierzchnia przy pasie: 82 tys. m2, poza pasem: 65,5 tys. m2, hala – 468 m2),

- cały obszar wystawy przekroczył 120 ha,

- w zabawie terenowej „AGROSHOW GRA” wzięło udział 115 drużyn (około 250 uczetników).

POKAZY MASZYN

Podczas tegorocznej imprezy zwiedzający mieli możliwość podziwiania maszyn nie tylko na stoiskach producentów, ale także podczas widowiskowych pokazów i prezentacji na pasie startowym. W tym roku w ramach urozmaicenia zamiast pokazów pługów odbyły się pokazy agregatów uprawowo-siewnych. W dynamicznych pokazach na ringu wzięło udział: 10 opryskiwaczy przyczepianych, 5 ładowarek teleskopowych, 3 agregaty uprawowo-siewne oraz dodatkowo 1 agregat uprawowo-siewny wystawiony na poletku pokazowym. Odbył się również pokaz napełniania zbiornika opryskiwacza nawozem płynnym. Tymczasem na pasie startowym zaprezentowana została cała gama maszyn rolniczych – pokazano tam aż 14 maszyn. Wszystkim pokazom towarzyszył profesjonalny komentarz  dziennikarza motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Pokazy maszyn tradycyjnie już cieszyły się najwyższą frekwencją i zgromadziły tłumy rolników, którzy na własne oczy mogli przekonać się jak poszczególne maszyny sprawdzają się w polu. Ponadto mogli porównać osiągi techniczne zaprezentowanych maszyn oraz porozmawiać bezpośrednio z producentami i dealerami.

AGRO DEBATA

Podczas AGRO SHOW 2016 odbyła się druga z cyklu Agro Debata, zorganizowana wspólnie przez PIGMIUR i redakcję rolną TVP1. Tym razem temat debaty brzmiał: PROW 2014-2020 – jak optymalnie wykorzystać szansę na rozwój i modernizację gospodarstw? W dyskusji wzięli udział: Małgorzata Niemiec -  dyrektor  Departamentu Działań Inwestycyjnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wiesława Nowak - dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Mirosław Leszczyński -  prezes zarządu John Deere Polska, Waldemar Kwiatkowski - dyrektor ds. sprzedaży Polski Dom Rolniczy, Mieczysław Kowalczyk - rolnik z woj. wielkopolskiego. Była to znakomita okazja, by zapoznać się z możliwościami jakie daje program, czy wreszcie dowiedzieć się o detale i szczegóły dofinansowania. Agro Debata zgromadziła na sali bardzo wielu rolników oraz przedsiębiorców, zainteresowanych tematyką PROW.

KONKURSY

Jako Izba od lat mocno stawiamy na edukację i szerzenie fachowej wiedzy branżowej. Podczas AGRO SHOW odbyły się finały organizowanych przez PIGMIUR ogólnopolskich konkursów „Mechanik na Medal” i „Młody Mechanik na Medal”.

Młody Mechanik na Medal – IV edycja

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół rolniczych pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych. Młodzi mechanicy ze szkół z całej Polski mieli do wykonania zadania praktyczne oraz serię pytań teoretycznych. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie walczyli o atrakcyjne nagrody. Dodatkowo przyznane zostały również nagrody dla szkół, których uczniowie zajęli 1, 2 lub 3 miejsce w konkursie. Młodzi zawodnicy zacięcie walczyli o zwycięstwo i udowodnili, że są nie tylko zdolni, ale i bardzo ambitni.

Laureatami III edycji konkursu „Młody Mechanik na Medal” zostali:

I miejsce - MACIEJ PŁACHTA – ZS CKU w Wolbórzu

II miejsce – KACPER JAROMA – ZS CKU w Janowie

III miejsce – ADAM OGRODOWICZ – ZSP w Gnieźnie

Mechanik na Medal – V edycja

Uczestnikiem konkursu mogła zostać osoba pełnoletnia zatrudniona na podstawie umowy o pracę w zakładzie serwisowym maszyn rolniczych, wykonująca prace związane z naprawą maszyn rolniczych, a także przedsiębiorca prowadzący zakład serwisowy maszyn rolniczych.

O zwycięstwo w ostatecznej rozgrywce walczyło 4 mechaników, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach on-line. Panowie zmierzyli się w bezpośredniej rywalizacji podczas etapu praktycznego, który miał miejsce 22 września 2016 roku w Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu. Finał teoretyczny odbył się w Bednarach. Jak co roku doświadczeni mechanicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych.

Laureatami IV edycji konkursu „Mechanik na Medal” zostali:

I miejsce – PIOTR KOZIORZEMSKI z firmy PHU Perkoz Sp. z o.o.

II miejsce – ROBERT SYPCZYŃSKI z firmy PHU Perkoz Sp. z o.o.

III miejsce – MICHAŁ BILSKI z firmy Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o.

Wyróżnienie – ARTUR ZMITRUK z firmy POM Augustów Sp. z o.o.

SEMINARIA

W trakcie AGRO SHOW miały miejsce również ciekawe seminaria, z których każde cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony rolników. W hali seminaryjnej odbył się cykl wykładów zorganizowany przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych. SEMINARIUM pt.: „Oszczędności w gospodarstwie przy użyciu nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie”. Fachowcy z instytutu opowiedzieli o różnych sposobach organizowania działań i procesów w rolnictwie w taki sposób, aby dawały jak największe efekty pracy przy jak najmniejszych jej nakładach. Zostały zaprezentowane poszczególne metody wprowadzania oszczędności w gospodarstwach rolnych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań i technologii. Równie ważnym tematem, poruszonym podczas wystawy była kwestia nowoczesnej agrotechniki, jej wpływu na zwiększenie bezpieczeństwa w rolnictwie i ogólnych zasad ochrony gleb. SEMINARIUM pt. „Nowoczesne Rolnictwo – wyzwania i rozwiązania było swego rodzaju kontynuacją projektu ,,Wioski Bezpieczeństwa” z 2015 roku organizowanego wspólnie przez pomysłodawców AGRO SHOW i przedstawicieli firmy SSAB.

PROGRAM „TYDZIEŃ”

Podczas AGRO SHOW 2016 na terenie Wystawy ekipa realizacyjna z Telewizji Polskiej wybudowała specjalne studio, gdzie w dniu 24 września nagrany został magazyn „Tydzień”. Emisja gotowego programu odbyła się w niedzielę 25 września o godzinie 8:00, na antenie TVP1 - patrona medialnego tegorocznej Wystawy, wspierającego jej promocję.

INNE INFORMACJE

Jako organizator dołożyliśmy wszelkich starań, aby na AGRO SHOW każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla zwiedzających jak co roku przygotowaliśmy takie sprawdzone udogodnienia i atrakcje jak:

- linie meleksowe kursujące po stałych trasach na terenie Wystawy,

- AGRO SHOW GRA,

- Strefa Juniora - plac zabaw dla dzieci,

- punkty informacyjne,

- mobilny bankomat,

- bezprzewodowy dostęp do internetu,

- darmowe parkingi,

- bezpłatny wstęp i katalog wystawy,

Nowością było uruchomienie informacji na kanale CB (20), ułatwiających osobom zmotoryzowanym dojazd na Wystawę i komunikację w trakcie jej trwania. Po raz pierwszy również uruchomiliśmy kamerę zamontowaną na dachu Biura Wystawy, która przekazywała online obraz na żywo.

WYSTAWY ORGANIZOWANE PRZEZ PIGMIUR W 2017 ROKU

Już teraz informujemy, że w 2017 roku PIGMIR zorganizuje 3 wystawy o tematyce rolniczej.

MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA – 11-12 luty 2017 r., Ostróda.

ZIELONE AGRO SHOW – 27-28 maja 2017 r., lotnisko Ryki-Ułęż.

AGRO SHOW – 22-25 września 2017 r., Bednary, gmina Pobiedziska.

 

Przejdź do: Zielone AGRO Show Polskie Zboża
Przejdź do: ARENA AGRO

Nasz profil w serwisie YouTube