MAZURSKIE AGRO SHOW

Aktualności

Dział wideo

Dział wideo

Odliczanie

9 lutego 2019

Rozpoczęcie wystawy Mazurskie AGRO SHOW 2019
 

 

Newsletter

Zamów nasznewsletter informacyjny

Treść strony

Zakończyła się czwarta edycja Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA. Impreza podobnie jak przed rokiem zgromadziła tłumy rolników z regionu północno-wschodniej Polski. Wystawa odbyła się w dniach 10-11 lutego w obiekcie Expo Mazury w Ostródzie.

MAZURSKIE AGRO SHOW to wystawa, przede wszystkim regionalna, stworzona z myślą o rolnikach, którzy mieszkają i pracują w województwie warmińsko-mazurskim i województwach ościennych, a także przeznaczona dla regionalnych dystrybutorów reprezentujących wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych, także producentów nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin i innych firm z szeroko pojętej branży rolniczej.

W 2018 roku ponownie stoiska firm zajęły całą dostępną powierzchnię wystawienniczą. Wystawa odbyła się w największych halach obiektu Expo Mazury i pomieściła stoiska 230 firm. Wystawę odwiedziło  41 336 osób.

Pierwszego dnia wystawy imprezę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Wizyta Pana Ministra obejmowała konferencję prasową, oficjalne otwarcie wystawy, zwiedzanie ekspozycji oraz spotkanie z rolnikami, podczas którego  Pan Minister  zaprezentował główne priorytety i kierunki rozwoju rolnictwa w naszym kraju. 

Wystawa to również miejsce gdzie rolnicy mają możliwość uzupełnienia swojej wiedzy. Tym razem mogli to zrobić na seminariach prowadzonych przez urzędników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tematyka seminariów była bardzo aktualna, a dotyczyła płatności bezpośrednich – eWniosku i ważnych zmian jakie mają miejsce w tym temacie oraz PROW 2014-2020 – aktualnych naborów wniosków, w tym dotyczących: modernizacji gospodarstw rolnych i innych działań. Drugiego dnia przeprowadzono równie ciekawe seminarium, tym razem dotyczące bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Prowadzącym seminarium byli pracownicy KRUS. Nie dziwi więc, że zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem rolników, którzy czynnie wzięli udział w seminariach.

Równolegle z wystawą Mazurskie AGRO SHOW, odbywała się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Wystawa Mazurskie AGRO SHOW odbędzie się za rok w dniach 9-10 lutego 2019 roku

 

Powrót

Nasz profil w serwisie YouTube