MAZURSKIE AGRO SHOW

Aktualności

Dział wideo

Dział wideo

Odliczanie

9 lutego 2019

Rozpoczęcie wystawy Mazurskie AGRO SHOW 2019
 

 

Newsletter

Zamów nasznewsletter informacyjny

Treść strony

Zakończyła się czwarta edycja Wystawy Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW OSTRÓDA. Impreza podobnie jak przed rokiem zgromadziła tłumy rolników z regionu północno-wschodniej Polski. Wystawa odbyła się w dniach 10-11 lutego w obiekcie Expo Mazury w Ostródzie.

MAZURSKIE AGRO SHOW to wystawa, przede wszystkim regionalna, stworzona z myślą o rolnikach, którzy mieszkają i pracują w województwie warmińsko-mazurskim i województwach ościennych, a także przeznaczona dla regionalnych dystrybutorów reprezentujących wszystkie czołowe krajowe i zagraniczne marki maszyn i urządzeń rolniczych, także producentów nawozów, pasz, budynków inwentarskich, środków ochrony roślin i innych firm z szeroko pojętej branży rolniczej.

„Po raz kolejny przekonujemy się, że pomysł zorganizowania wystawy w tym rejonie kraju był jak najbardziej uzasadniony. Po wcześniejszych trzech edycjach impreza zyskała już na znaczeniu i udało nam się przekonać wystawców i rolników, że warto tu przyjeżdżać. W tym roku ponownie stoiska firm zajęły całą dostępną powierzchnię wystawienniczą. Przypomnę, że jest to wystawa regionalna, a odwiedziło ją ponad 40 tys. rolników. Dokładnie było to 41 336 osób.”- mówi Michał Spaczyński wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa odbyła się w największych halach obiektu Expo Mazury i pomieściła stoiska 230 firm. Jest to rekordowy wynik i lepszy od zeszłorocznego o niemal 10%.

Pierwszego dnia wystawy imprezę odwiedził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel. Pan Minister spędził w Ostródzie intensywny dzień: najpierw spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Po konferencji w udziałem Ministra odbyło się uroczyste otwarcie wystawy. Następnie zwiedził ekspozycję wraz z delegacją znamienitych gości reprezentujących lokalne władze i agendy rządowe. Na koniec rozmawiał z rolnikami podczas spotkania otwartego, dotyczącego przede wszystkim  polityki rządu dotyczącej rolnictwa. Na spotkaniu Pan Minister zaprezentował główne priorytety i kierunki rozwoju rolnictwa w naszym kraju.  

Warto odnotować, że bezpośrednio po konferencji prasowej w obecności Ministra podpisano list intencyjny o współpracy przy organizacji wystawy hodowlanej „Zagroda”,  pomiędzy Polską Izbą Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych a Expo Mazury.

Wystawa to również miejsce gdzie rolnicy mają możliwość uzupełnienia swojej wiedzy. Tym razem mogli to zrobić na seminariach prowadzonych przez urzędników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tematyka seminariów była bardzo aktualna, a dotyczyła płatności bezpośrednich – eWniosku i ważnych zmian jakie mają miejsce w tym temacie oraz PROW 2014-2020 – aktualnych naborów wniosków, w tym dotyczących: modernizacji gospodarstw rolnych i innych działań. Drugiego dnia przeprowadzono równie ciekawe seminarium, tym razem dotyczące bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. Prowadzącym seminarium byli pracownicy KRUS. Nie dziwi więc, że zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem rolników, którzy czynnie wzięli udział w seminariach.

„Mazurskie AGRO SHOW to bardzo udana impreza. Cieszy nas, że z roku na rok się rozwija. Dzięki niej, tak jak w poprzednich latach rolnicy z tego regionu mogli jeszcze przed sezonem zapoznać się z bogatymi ofertami krajowych i zagranicznych producentów maszyn i urządzeń rolniczych i bezpośrednio spotkać z ich dystrybutorami na tym terenie. Wierzymy, że cześć rozmów zakończy się udanymi transakcjami co na pewno będzie z korzyścią dla przedsiębiorców jaki i dla rolników.” - mówi Michał Spaczyński, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. „Na koniec dodam, że wystawa odbywać się będzie w Ostródzie przez najbliższe kilka lat, tym samy chciałbym zdementować nieprawdziwe informacje, jakie docierają również do nas, jakoby tegoroczna edycja była ostatnią czy przedostatnią. Wystawa przyjęła się znakomicie w regionie i chcemy, by zadomowiła się tu na długie lata.”

Równolegle z wystawą Mazurskie AGRO SHOW, odbywała się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Wystawa Mazurskie AGRO SHOW odbędzie się za rok w dniach 9-10 lutego 2019 roku.

Nasz profil w serwisie YouTube